Programoversigt

Se seneste oversigt herunder.

Tirsdag den 28. Maj 2024
06.00 Radio Alfa
14.00 Musik Til Kaffen – ved Jacob Mikkelsen
17.00 Syddjurs Lokalradio
18.00 Kanal 3 Djursland
00.00 Radio Alfa

Onsdag den 29. Maj 2024
06.00 Radio Alfa
14.00 Musik Til Kaffen – ved Arne Larsen
15.00 God Eftermiddag Djursland – ved Arne Larsen
17.00 Syddjurs Lokalradio
19.00 Kanal 3 Djursland
00.00 Radio Alfa

Torsdag den 30. Maj 2024
06.00 Radio Alfa
14.00 Musik Til Kaffen – ved Fritz Jensen
15.00 God Eftermiddag Djursland – ved Fritz Jensen
17.00 Syddjurs Lokalradio
21.00 Kanal 3 Djursland
00.00 Radio Alfa

Fredag den 31. Maj 2024
06.00 Radio Alfa
14.00 God Eftermiddag Djursland – ved Eigil Pedersen
16.00 Syddjurs Lokalradio

Lørdag den 01. Juni 2024
06.00 Syddjurs Lokalradio
15.00 ARKIVET!!! Det Musikalske Vindue – gæst skotøjshandler Peter Svenstrup fra Grenaa – ved Fritz Jensen (fra 26. Maj 2012)
16.00 80’er og 90’er musik – ved Jacob Mikkelsen
17.00 Kunstnertimen – Gæst Jon Brændsgaard – ved Fritz Jensen (sendes også 03. Juni klokken 20)
18.00 En Times Tid Med Lars 068 – ved Lars Vinther
19.00 LørdagsFesten – Ønskeradio – 70 205 905 – ved Rikke Øe og Eli Rasmussen
00.00 Syddjurs Lokalradio

Søndag den 02. Juni 2024
07.00 Morgenmusik – ved Michael Bækgaard Andersen
08.00 Syddjurs Lokalradio
18.00 Kanal 3 Djursland
00.00 Radio Alfa

Mandag den 03. Juni 2024
06.00 Radio Alfa
14.00 God Eftermiddag Djursland – ved Gerda Svendsen og Arne Larsen
17.00 Syddjurs Lokalradio
18.00 Hit It – ved Dennis Mandrup Jørgensen
19.00 Flashback – ved René Mikkelsen
20.00 Kunstnertimen – Gæst Jon Brændsgaard – ved Fritz Jensen (fra 01. Juni klokken 17)
21.00 Guf For Lyttelapperne – ved Jens Ligaard
22.00 Twist & Shout – ved Fritz Jensen
23.00 Rock Af Den Gamle Skole – ved Kenneth Glad
00.00 Radio Alfa

Tirsdag den 04. Juni 2024
06.00 Radio Alfa
14.00 Musik Til Kaffen – ved Jacob Mikkelsen
17.00 Syddjurs Lokalradio
18.00 Kanal 3 Djursland
00.00 Radio Alfa

Onsdag den 05. Juni 2024
06.00 Radio Alfa
14.00 God Eftermiddag Djursland Grundlovsdag – ved Fritz Jensen
17.00 Syddjurs Lokalradio
19.00 Kanal 3 Djursland
00.00 Radio Alfa

Torsdag den 06. Juni 2024
06.00 Radio Alfa
14.00 Musikstafetten – ved Michael Bækgaard Andersen
17.00 Syddjurs Lokalradio
21.00 Kanal 3 Djursland
00.00 Radio Alfa

Fredag den 07. Juni 2024
06.00 Radio Alfa
14.00 God Eftermiddag Djursland – ved Arne Larsen
16.00 Syddjurs Lokalradio

Lørdag den 08. Juni 2024
06.00 Syddjurs Lokalradio
15.00 Det Modne Mix – ved Lars Vinther
18.00 En Times Tid Med Lars 069 – ved Lars Vinther
19.00 LørdagsMusik – masser af god lørdags-underholdnings-musik
00.00 Natradio

Søndag den 09. Juni 2024
06.00 Morgenmusik – ved Michael Bækgaard Andersen
08.00 Syddjurs Lokalradio
18.00 Kanal 3 Djursland
00.00 Radio Alfa

Mandag den 10. Juni 2024
06.00 Radio Alfa
14.00 God Eftermiddag Djursland – ved Gerda Svendsen og Arne Larsen
17.00 Syddjurs Lokalradio
18.00 Hit It – ved Dennis Mandrup Jørgensen
19.00 Flashback – ved René Mikkelsen
20.00 ARKIVET!!! Tommy Lee Foldrup, medarbejder på den første Radio Djursland – ved Poul Elo Bach (Fra 05. August 2017)
21.00 Guf For Lyttelapperne – ved Jens Ligaard
22.00 Twist & Shout – ved Fritz Jensen
23.00 Rock Af Den Gamle Skole – ved Kenneth Glad
00.00 Radio Alfa

Tirsdag den 11. Juni 2024
06.00 Radio Alfa
14.00 Musik Til Kaffen – ved Jacob Mikkelsen
17.00 Syddjurs Lokalradio
18.00 Kanal 3 Djursland
00.00 Radio Alfa

Onsdag den 12. Juni 2024
06.00 Radio Alfa
14.00 God Eftermiddag Djursland – ved Fritz Jensen
17.00 Syddjurs Lokalradio
19.00 Kanal 3 Djursland
00.00 Radio Alfa

Torsdag den 13. Juni 2024
06.00 Radio Alfa
14.00 Musikstafetten – ved Arne Larsen
17.00 Syddjurs Lokalradio
21.00 Kanal 3 Djursland
00.00 Radio Alfa

Fredag den 14. Juni 2024
06.00 Radio Alfa
14.00 God Eftermiddag Djursland – ved Eigil Pedersen
16.00 Syddjurs Lokalradio

Lørdag den 15. Juni 2024
06.00 Syddjurs Lokalradio
15.00 Det Modne Mix – ved Lars Vinther
18.00 En Times Tid Med Lars 070 – ved Lars Vinther
19.00 LørdagsFesten – Ønskeradio – 70 205 905 – ved Rikke Øe og Eli Rasmussen
00.00 Natradio

Søndag den 16. Juni 2024
06.00 Morgenmusik – ved Michael Bækgaard Andersen
08.00 Syddjurs Lokalradio
18.00 Kanal 3 Djursland
00.00 Radio Alfa

Mandag den 17. Juni 2024
06.00 Radio Alfa
14.00 God Eftermiddag Djursland – ved Arne Larsen
16.00 Borgmestertimen – ved Borgmester i Norddjurs Kommune Kasper Juncher Bjerregaard og studievært Brian Følle Petersen (sendes også i aften klokken 23)
17.00 Syddjurs Lokalradio
18.00 Hit It – ved Dennis Mandrup Jørgensen
19.00 Flashback – ved René Mikkelsen
20.00 ARKIVET!!! Det Musikalske Vindue – gæst Beatles ekspert Per Wium – ved Fritz Jensen (Fra 25. Oktober 2014)
21.00 Guf For Lyttelapperne – ved Jens Ligaard
22.00 Twist & Shout – ved Fritz Jensen
23.00 Borgmestertimen – ved Borgmester i Norddjurs Kommune Kasper Juncher Bjerregaard og studievært Brian Følle Petersen (fra i dag klokken 16)
00.00 Radio Alfa

Tirsdag den 18. Juni 2024
06.00 Radio Alfa
14.00 Musik Til Kaffen – ved Jacob Mikkelsen
17.00 Syddjurs Lokalradio
18.00 Kanal 3 Djursland
00.00 Radio Alfa

Onsdag den 19. Juni 2024
06.00 Radio Alfa
14.00 God Eftermiddag Djursland – ved Arne Larsen og Jacob Mikkelsen
17.00 Syddjurs Lokalradio
19.00 Kanal 3 Djursland
00.00 Radio Alfa

Torsdag den 20. Juni 2024
06.00 Radio Alfa
14.00 Musikstafetten – ved Michael Bækgaard Andersen
17.00 Syddjurs Lokalradio
21.00 Kanal 3 Djursland
00.00 Radio Alfa